• llax
    #29
    A téma nem 2 éves, a közeledés ténye elég régóta ismert. Ami újdonság, az az összeolvadás feltételezett módja, amit a folyamatos mérések mindig pontosítanak valamelyest, az újdonság ebben van.

    Amit még nem tudunk: azt hogy egyáltalán találkozik-e a két galaxis. A jelenleg ismert közeledési sebesség szerint 4 mrd év múlva, azt feltételezve, hogy a világegyetem tágulásának sebessége állandó, találkozni fognak a galaxisok.
    De:
    1.: ha a világegyetem lassulva tágul: akkor hamarabb bekövetkezik a találkozás
    2.: ha a világegyetem gyorsulva tágul: a gyorsulás mértékétől függően a lényegesen későbbi ütközéstől az egy idő után bekövetkező távolodásig (így nem ütközünk) bármi lehetséges...

    A fentiekből mindössze annyit tudunk, hogy tágul a világegyetem, illetve ismerjük a tágulás jelenlegi sebességét.
    A tágulás sebességének állandóságára vagy változására jelenleg csak elméleteink vannak, így szinte minden jövőbeni dolog amiről milliárd éves távlatokban és galaktikus méretekben beszélgetünk, csak egyszerű teória...