#39
Bizonyos betegségek esetén az emberi agy elég különleges dolgokra képes.
Pl az autizmus bizonyos eseteiben bizonyos emberek a számítógépeket megszégyenítő matematikai képességekkel rendelkeznek. pl Daniel Tammet
Ő nála kb az első 10 000 számnak egyedi reprezentációja van, amíg egy átlagember valójában csak 8-10-ig képes számolni, ilyen nagyságú számokat tud használni natív módon. A számrendszerek már mankók, mint ahogy a papíron fejben végzett matematikai műveletek, a bemagolt szorzótáblák, képletek, alap integrálok stb is azok.
Ennek az embernek 10 000-ig minden szám egyedi, és ezekkel korlátlanul képes műveleteket végezni azonnal, gyakorlatilag számolás nélkül. Ha egy átlag ember lát 3 dolgot azt fel tudja fogni, és tudja, hogy pl a másikból csak 1 van. Ha viszont már 8-10 dolog van egymás mellett azt nehezen tudja megmondani, hogy melyik a több. Ez az ember egy zacskó kiömlött mákról megmondja pontosan egyetlen pillanat alatt, hogy hány szemet lát.
A kérdés nem az, hogy milyen funkcióban tudja egy végletekig specializált célszámítógép és egy rá írt program túlhaladni akár az alkotóit. A kérdés sokkal inkább az, hogy a legcsodálatosabb elmék teljesítményét mikor lesz képes meghaladni, illetve, hogy lesz-e olyan számítógép, ami bármikor bárkinél okosabb.