Bannedusermail#199
"Ez a centrifugális erő már nekem is fura, nem az első ember aki szerint nem létezik, pedig én tisztán emlékszem annó úgy tanultuk, hogy a centripetális a középpont irányában hat, a centrifugális pedig a kozápontól kifelé hat.
Most akkor ki a hülye?"
Akkor komkrétan fogalmazok, hogy mindenkinek átmenjen.
A fizika, mint tudományág semmilyen erőt nem nevez centrifugálisnak.
A centripetális erő egy körpályán mozgó testet tart körpályán ami a körpálya középponzja felé mutat. Newton hatás-ellenhatás törvénye szerint van egy ellenirányú erő, csak annak nem ventrifugális a neve a fizika szerint. Hétköznapi emberek ezt nevezik centrifugális erőnek, csak éppen ennek nincs ilyen neve... a fizika szerint. Egyszerűen a hétköznapi embereknek a centrifuga jut róla eszükbe, ezért ráakasztották ezt a nevet. Akkor sem ez a neve, ha a google 80 millió találatot ad ki rá. Mivel itt ezen a fórumon leírtátok vagy hússzor a jövőhéten majd 80 millió 20 találatot fog kiadni.
Eleve a centrifuga sokkal későbbi találmány, mint maga az erőnek a felfedezése a fizika számára. Ilyen alapon lehetne habverőiális erő is ugyanúgy, mint turmixiális vagy kávédarálóiális erő is.