• Balumann
    #28
    Nekem is hasonlóak voltak a tapasztalataim, Debian elég szarakodós, elég sok idő beállítani, cserébe elképesztően gyors és stabil rendszer, sokkal kiszámíthatóbb a működésre, ráadásul ritkább időközönként adnak ki újabbat, így könnyebb a problémákra is rákeresni. De ott sajnos tényleg terminal indításával kezdődik szinte minden.
    Rokonom gépére telepítettem kb. 2 éve debiant (~1,5 ghz-es proci, 256MB memória), napi szinten használják persze csak netezésre, levelezés, letöltések, filmnézés, zenehallgatás, meg 1-2 linuxos játék. A rendszer azóta is pontosan ugyan olyan gyors és stabil, mint a telepítése napján, ez a vicces.
    Persze azt meg kell említeni,hogy azért van mellette egy Win7-et futtató laptopjuk is, ha éppenséggel Windows kell.

    teccikérteni: Én is Xubuntut találtam jelenleg a leghasználhatóbbnak, azt is ajánlottam mostanában aki kérdezte. Linux Mint nálam olyan bugokat hozott elő, hogy az mindent felülmúlt, pl. terminálba elkezdett hülyeségeket kiirogatni, nem tudtam használni :D Az első nem tudom mi volt, de ennél telt be a pohár.
    Ez a Chrome OS Linux viszont érdekesnek tűnik, ezt lehet kipróbálom, ha túlvagyok a zh-kon.