• Vereshegyi
    #24
    Lehet hogy furán fog hangzani de én speciel jobban félek a Willcox-féléktől mint attól hogy mindent meg fog rólam tudni a Nemzetbiztonság vagy az FBI. Mikor olvastam Doctorow "Kis Testvérét" akkor éreztem először. Az a könyv egy igen sötét képet mutatott be számomra, de nem azt amit az író szeretett volna. Amikor egy pillanatra egy esetleges ellenség szerepébe képzeltem magam akkor jött a felismerés. A nyugati világot igazából pofon egyszerűen ellehetne pusztítani. Saját magunk vagyunk a legnagyobb fenyegetés. Mintha valami szörnyű betegség miatt a test próbálná elpusztítani a saját immunrendszerét. Végig szurkoltam hogy a szereplők kapják meg a jogos büntetésüket. Lehet hogy azért tették mert mindenféle ócska ideológia hatotta őket át a szabadságról és valójában gondolkodni nem tudtak, lehet hogy csak egyszerűen jóhiszemű idióták voltak, de akkor is a saját államukat támadták meg. Akárhogy is szépítjük.

    Szóval én speciel még mindig szívesebben élnék egy olyan világban ahol mindent és mindenkit megfigyelnek mint abban a förtelmes anarchiában. A hatóságokat mi alkottuk, döntsük el hogy kellenek-e (nekem igen) és ha azt mondjuk hogy igen akkor hagyjuk hogy végezzék a dolgukat. Az hogy most itt elkezdünk titkolózni, meg harcot folytatni a saját államunk ellen, aztán meg csodálkozunk hogy gyanúsítanak minket egy olyan igazi, liberális idiótaság.