• harmi2009
    #20
    Hitellel kapcsolatban nem árt arra emlékezni, hogy amikor elkezdődött a svájci frank, euró stb alapú hitelek kihelyezése milyen kamatra adták a Ft alapúakat. Majd duplája volt. Esetünkben nem mondható el minden emberre, hogy ész nélkül vette fel a hitelt hiszen 15-20 évre 6-8% kamat még mindig kedvezőbb a 14%-s Ft hitelnél. A különbségek még devizán belül is érezhetőbbek voltak pl egy euró<->s.frank viszonylatban az euró jóval drágább volt. Személy szerint én lakás építésre vettem fel hitelt 145Ft-s frank árfolyamon úgy, hogy 200Ft -ra kalkuláltuk, hogy lássuk belefér-e majd a havi törlesztés a fizetésembe. Akkor senki nem gondolta, hogy ennyire elszállnak az árfolyamok. Gyakorlatilag a fizetésem nem volt elég a havi törlesztésre ki kellette pótolni. Most ott tartok, hogy átváltva Ft-ra (nem vég törlesztve) nagyobb a hitelösszegem mint amit eredetileg felvettem úgy, hogy az elmúlt 6 évben kb az eredeti összeg felét már befizettem. És megjegyzem, csak az építkezésre költöttem. Egyébként nagyon jól megy a szekerem mert van egy 17 és 13 éves autóm.