• Tau Tang Wou
    #894
    "A párválasztással nem tudom, mit akarsz mondani, ezt kifejthetnéd."

    Sok faj esetén a nőstény dönti el melyik hímmel hajlandó párosodni. A hím csak tetszeleg legjobb tudása szerint. A nőstény DNS-ébe van írva az a kép, amivel egyeznie kell a látottaknak. A legjobb egyezés a nyertes hím.

    "A "DNS tripla kódolás"-on nem tudom, mit értesz. "

    Még régen olvastam, és mint most kiderült számomra, felületesen, a következő mondatot, ami most is szerepel a wikipédián. (tudom, valaki szerint az nem mérvadó, mások szerint viszont hiteles információ forrás)
    Szóval a mondat, ami félrevezetett:

    "Ugyanakkor 3-fajta bázispár egy tripletben 27-fajta aminosavat tudna lekódolni."

    Ez ugye azért hülyeség, mert most csak 2 fajta bázispár van. Ha 3 fajta lenne, akkor máris 6 különböző jelünk lenne.

    Már nem hiába töltöttem itt az időt.

    Az ivaros szaporodás védi a DNS-t, mert előfordulhat az is, hogy a hibás génekkel rendelkező szülőknek újra hibamentes egyedük születik. Így a hibamentesek már a fészekben vagy az alomban legyőzik(kiszűrik) a hibásakat.

    "Miért. pl egy ragadozó nem tudja kinyírni az adott egyedet, csak vírus, baktérium, gomba? :D"

    De, a ragadozók is ugyanezt csinálják, csak ebből a felsorolásból kifelejtettem.
    (Pár kommenttel később pótoltam) Amúgy azt is odaírtam, hogy "hirtelen ennyi jutott eszembe".

    Nehéz lenne letagadni, hogy a vírusok, gombák, kórokozó baktériumok, ragadozók nem a leggyengébb egyedeket vonnák ki a forgalomból.
    Így kiszűrik a génhibás egyedeket.