• gforce9
    #123
    Én a földi életet-evolúciót alapul véve nem is vitatom az állításod, félre ne érts. Én azt kérdőjelezem meg, hogyha máshol is van élet (mindegy hogy odakerült vagy ott alakult ki) Ugyanezen feltételek szerint fog alakulni, alkalmazkodni, differenciálódni, mint itt a földön? A jelenlegi kutatások azt mutatják, hogy sokkal szélsőségesebb viszonyokhoz is tud a földi élet alkalmazkodni. Ténylegesen földszerű bolgó pedig ritka lehet. Kizárni az élet lehetőségét rajtuk csak azért, mert ott nem eshet eső, szerintem nagyon csőlátás lenne. Így értem, hogy nem fontos feltétel. Azzal, hogy valamiféle folyadéknak lennie kell, azzal egyetértek. Segíti az esélyeket a kombinálódásra. Még azzal is egyetértek, hogy a víz valószínűleg erre a legalkalmasabb(bár... ki tudja), de azt vitatom, hogy a víz azon tulajdonsága, hogy kis tartományon belül 3 halmazállapotú lehet, annak jelentős befolyása lenne az élet kialakulásának esélyeire. Egyébként egyszerű matematikai megközelítés: Ha folyékony vizes környezetben 10 ből 1-szer kialakul élet, folyékony metánosban 1000-ből 1-szer, de később kiderül az is hogy folyékony metánra többmilliárdszor több példa van a bolygóredszerekben, akkor a kialakulás esélye, globálisan nézve a metánnak kedvez. Mindez persze csak elmélet, hiszen a földi életen kívül mást nem ismerünk, de szerintem balgaság lenne azt hinni, hogy az életnek mindenképp arra van szüksége amilyen körülmények itt vannak a földön.