• gforce9
    #66
    Öööö ne haragudj, de ha csöppnyi esélye is van annak, hogy Einstein nem tévedett, márpedig egyelőre túl sok jel ennek ellenkezőjére nem mutat és tényleg a fénysebesség a legnagyobb sebesség, amit el lehet érni a jelen fizika szerint, akkor ugye egyenesen következik ebből, hogy egy idegen lakható bolygó felfedezése túl sok hasznot nem hoz. Figyelembe véve a többezeréves utat odáig. Másrészt a jelen eszközökkel megfigyelt bolygók képe ugye a többezeréves múltat mutatja, nem a jelenkorukat.

    Ha Einstein tévedett vagy elmélete nem teljes és mégis van mód rá, hogy valamiképp gyorsabban menjünk, mint a fény - hozzátenném: gazdaságosan, megvalósíthatóan -, akkor pedig már itt a naprendszeren belül meg tudjuk oldani a túlnépesedés kérdését. Egyszerűen metánt szállítunk a titánról, vagy nyersanyagot a kisbolgyó övezetből. Ötletekben nem lesz hiány, csak legyen megvalósítható. De még ilyen viszonylag kis távolságok megtétele is problémás jelenleg. Így a csillagközi utazáson gondolkodni szerintem eléggé nem realisztikus.

    Természetesen fel lehet hozni ellenpéldának, hogy a holdraszállás és az első repülő eszköz megépítése között is alig pár évtized telt el és mégis mekkora különbség van a kettő között. Csak ugye mindkettő a newtoni - einsteini fizika keretein belül megvalósítható dolgok. Ahhoz, hogy távoli csillagokig jussunk ez már nem lesz elég. Először egy forradalomnak kell bekövetkeznie a tudomány területén, amiben én hiszek egyébként. Viszont korántsem vélem úgy, hogy nekünk azon kellene törni a fejünket, hogy mi lesz ha találkozunk idegenekkel. Inkább azon van értelme agyalni, hogy mégis, hogyan lehetséges találkozni más csillagok szülötteivel, ha egyátalán észlelni sem vagyunk képesek azt, ami egy távoli csillag jelenében történeik, csak a múltját látjuk. :)