• halgatyó
    #4
    Újabb trükkös mocsokság,
    újabb lépés a rabszolgaságba döntésünk felé,
    újabb átverés a tévéshow-bambuló félhülyéknek.

    Az újabb elektronikus fizetésnek a következő fő hátrányai és veszélyei vannak:

    1.) Ha az ember fizikai pénzzel (papírpénz, érmék) fizet, akkor közvetlenül, fizikailag is érzékeli a kiáramló pénzt és a megmaradót is.
    Ez pedig takarékosságra és átgondoltabb, óvatosabb költekezésre késztet.
    A fizikai pénzzel fizető ember egyébként is hajlamosabb úgy bemenni egy boltba, hogy "ezt és ezt akarom megvenni, mert ezekre van szükségem".
    És hiába csillog-villog a sok szar és világító fos, emberünk az eredetileg tervezett ezésezzel távozik. ESETLEG egy-két nem túl értékes, de tényleg szükséges plussz cuccal.
    Ez a "modern" közgazdászok és pénzsóvár csirkefogók rémálma!

    2.) Az elektronikus pénz (beleértve a pénz elektronikus tárolását is, amit a bankokban csinálunk) jelentősen felerősíti a semmiből előállított hitelpénz helyzetét. Fizikai pénzből túl sokat nyomtatni kockázatos, amellett az nem helyezhető át olyan könnyen egyik helyről (bankból, befektetűtől, stb.) a másikra.
    Ezzel szemben az elektronikus pénz KÖNNYEN és korlátlanul kibocsátható, és észrevétlenül vissza is vonható, ez utóbbi alól a lakosság bankszámláján lévő pénz a kivétel, ám mennyiségileg ez nem túl jelentős.

    3.) Az elektronikus fantom-pénz kiszolgáltatottá is tesz! Bármikor megfosztható tőle az egyén, ha a hatalom úgy látja jónak.
    Most MÉG, EGYELŐRE vannak bizonyuos törvény garanciák, de ha az utóbbi 20 év tendenciáit a jövőre kivetítjük, akkor nem sok jóra számíthatunk!
    Már ma is egyre gyakoribb az inkasszó intézménye, ami azt jelenti, hogy az ipse bankszámláján lévő, elektronikusan nyilvántartott pénz egyik napról a másikra eltűnik. Ezt mostanában az adóhivatal és néhány szerv tudja végrehajtani ("adó módjára behajthatóü tartozások", amelyek köre egyre bővül)

    A fizikai pénz otthon tartható, eldugható, elásható. Az elektronikus pénz pedig nem.

    4.) A fizikai pénz használata áttekinthető. Amikor kenyeret, húst, gyümölcsöt, bútort, ruhát, cipőt vásárlok, akkor fizikailag jelen vagyok. A fizikai pénzzel történő fizetés a vásárlás befejező aktusa.
    Vagyis a tényleges javakért, szolgáltatásokért történő fizetéskor SEMMI SZÜKSÉG az elektronikus pénzre!
    Így még az a veszély sem fenyeget (gyakori eset!) hogy a bankkártyát 2-3-szor is "lehúzzák" (tudom: SMS... ami pénzbe kerül B+)

    Az elektronikus fizetési mód, és főleg a legdisznóbb gyalázat, a mobiltelefonos fizetés AZOKRA A TRÜKKÖS CSALÁSOKRA LETT KITALÁLVA, AMIKOR A PÉNZT MEGKAPÓ MÉG ARRA IS SAJNÁLTA A FÁRADSÁGOT, HOGY JELEN LEGYEN. CSAK KASSZÍROZ ÉS KASSZÍROZ... LEGINKÁBB A NAGY BÜDÖS ROHADÉK SEMMIÉRT!!!!! LD. FIZETŐPARKOLÁS.
    A 20.-21. század legbüdösebb, legmocskosabb gyalázata.
    Nomeg a fizetős utak. Szinte ugyanaz. Megdögölhetne már ez a disznógyalázat rendszer!

    4.) A jövőbeli tendencia rendkívül aggasztó! Ha megvalósul a bőr alá ültetett személyi azonosító chip, akkor az egyén többé nem létezik.
    (Nomeg a gondolatolvasás, amivel ezerrel megy a kisérletezés, ld. itt és itt )