• asgh
    #11
    A mágnesezéssel valóban szivatnak a szolgáltatók.
    Ha valaki mágnest rak az órára, akkor az lassítja, de ha leveszi róla, akkor gyorsabban fog pörögni (nem ismerem a technikai részleteket, de kiakad benne valami), és onnantól többet fog mérni a valódi fogyasztásnál.
    Emiatt egy idő után reklamál a fogyasztó, mire megvizsgálják az órát és még meg is büntetik az ügyfelet. A szerződés értelmében ugyanis az óra épségéről a fogyasztónak kell gondoskodnia, akár a lakáson belül van, akár nem. Így az áramszolgáltatónak csak azt kell bizonyítania, hogy az órát manipulálták, azt nem, hogy ki. Ezzel az a gond, hogy a mágnesezéskor nem keletkezik külsérelmi nyom, így el lehet rontani az órát úgyis, hogy a fogyasztó nem is tud róla.
    Azaz pl. bejelented a hibás órát, az áramszolgáltatók elviszik kivizsgálásra egy leplobált dobozban, Te aláírod, hogy előtted plobálták le. Ha viszont szállításkor egy erős mágnes mellé rakják, akkor a doboz megbontása nélkül is úgy módosíthatják, hogy az óra szétszerelésekor megállapíthatják, hogy szándékos manipuláció történt. Onnantól pedig rádverik a balhét.
    Totál szabályozatlan helyzet, a fogyasztó gyakorlatilag 100%-osan ki van szolgáltatva áramszolgáltatóknak.