• nedudu
    #48
    Az elektronikus hangszerek is kívánnak egyfajta zenei képzettséget. Most nem az Ieszköz nyomkodására gondolok, de aki hallgatott, látott már Jean Michel Jarre vagy Mike Oldfield koncertet, felvételt az tudja hogy az igazi elektronikus zene is lehet ugyanolyan jó mint egy csak tisztán hangszereken előadott System Of A Down vagy egyéb.

    Mivel én zenei mindenevő vagyok ezért nagyon sok hangszer hangját imádom köztük a hegedű, gitár, hárfa, lézer hárfa, nagybőgő, dob és még sorolhatnám sokáig.

    Egy zene igazi értékét nem az határozza meg hogy milyen eszközökön készült. Viszont az ilyen programokkal könnyebb tucatzenét előállítani ami nem baj, de azért messze van az igazi "mesterműtől". Nem véletlen hogy egy-egy zenész nem 2-3 napos előképzettséggel áll neki koncertezni. Az ilyen eszközök inkább kiegészítik a repertoárt. Aki megfelelően tudja használni az szerintem egy darab sajtból is tud hangot csiholni és tetszeni fog (vagy nem, de ugye itt már megint ízlések és pofonok kérdése jön elő).