• kvp
    #45
    A allitasok magyarazatait ki lehet bogaraszni a belinkelt wikipedia oldalakrol, mondjuk angol tudas nelkul nem fog menni...

    "Azt sem tamasztja ala semmi, hogy az Android a dangerOS kozvetlen utodja."

    Gyakorlatilag ugyanazok a feature-ok, ugyanaz a belso mukodes jellemzo mindkettore. Jelen esetben nem a kernel szamit, hanem a kornyezet es a felso szintu api. (az android runtime mehet user modban windows alatt is) Egyebkent eppen azt irtam, hogy meg a magic cap rendszer is ugyanazt a mukodesi elvet es filozofiat kovette. Programozasi szempontbol mindig a mukodesi elv szamit, nem az implementacio. A linux sem a system V leszarmazottja, csak azonos mukodesi elvet kovetnek.

    "Szinten semmi sem utal ra, hogy a Magic Cap az birt volna telefon funkciokkal."

    Vita helyett el kellene olvasni az ide tartozo wikipedia bejegyzeseket. Ertem, hogy az 1200 baud-os modem nem jelenti ezt, de attol meg mukodott. Mint ahogy a hiptop is elso sorban telefon volt, egy pda tudasaval es kepessegeivel.

    Egyebkent meg:
    http://www.docs.sony.com/release/PIC1000.PDF
    52. oldal, Phone setup... :-)
    Az internet hasznalata nem bonyolult, csak meg kell probalni.

    "Ezenkivul az Apple mar 1987-ben elkezdte fejleszteni a Newton-t"

    Ehhez a csapathoz tartozott Andy Rubin es azert jott el az apple-tol, mert az apple-nel nem lattak a jovot, hogy halozati integacio es felho tamogatas kell egy pda-ba, meghozza a telefonos halozaton keresztul. Aztan amikor latszott, hogy megis meg tudja csinalni, akkor kapott eszbe az apple. A microsoft windows mobile is igy kapott hasonlo mukodesi elvu kernelt, mivel azon is dolgozott. Ezert van az, hogy a mostani mobil rendszerek nagyjabol azonos szoftver architekturakra epulnek, mivel alapvetoen egy fejlesztoi csapat keszitette oket. Ez alol kivetel az epoc (symbian), az teljesen mas filozofiat kovet(ett).

    Nem all szandekomban mindent soronkent elmagyarazni, csak annyit irok, hogy erdemes elolvasni a wikipedia ide tartozo leirasait es akkor mindenki eldontheti mit tart igaznak. A szamiogepes eger es az email feltaloi is elegge el vannak felejtve, hasonlo modon, hasonlo okokbol, de attol meg jo dolgokat talaltak ki.