• Tetsuo
    #14
    A gazdasagi es technologiai "fejlodes" abban all, hogy olcsobb helyen es nagyobban gyartat egy vallalat. Ez relative olcsobba teszi a termeket, de a minoseget egyertelmuen rontja, amit kivedhet egyfajta garanciaval ill. azzal, hogy a felgyorsult fogyasztasban nem kell hosszutavra terveznie termekeket, sot jobb, ha betervezi az elavulast.

    Emiatt gyartat ma mar mindenki kinaban az eppen megengedheto legszarabb korulmenyek kozott es x szazalek hibaval, mert adott vasarolt licenszel ez hozza x ido alatt a legtobbet.
    Ezert tunnek el a gyarak Europabol vagy eppen Japanbol, csak a minoseget extremen igenylo gyartasok maradnak a draga helyeken, mint orvosi muszerek, luxus karorak, profi hasznalatra szant berendezesek vagy autok.

    A 80-as evek vegen, 90-es evek elejen nagy slagerek voltak bizonyos Sony termekek (erositok, deckek stb.) kifejezetten a minoseguk miatt. Az otthoni szorakoztato-elektronika ipara ma mar egyertelmuen nem a minosegrol szol, hanem az ujdonsagok meglovaglasarol.
    Ma mar szazalekba egyre kevesebb embert foglalkoztat a technikai minoseg, plane a szorakozas nivoja...
    Ma a tizen, huszonevesek es idoesebbek sem azon vitatkoznak, melyik termeknek milyen a hangminosege vagy hany evig "birja" a termek, (mint pl. az en fiatalkoromban), hanem hogy mennyi ujdonsagot tud, megha az utolso dzsunkarol jott is a froccsontott vacak.

    Szoval a vilag es a gyartas ill. az igenyek bizony valtoznak es szubjektive ugy gondolom, nem feltetlenul jo iranyba(n).