willcox#26
"Nem. Nem lenne." - Dehogy nem lenne! Maximum a te agyadban nem lenne.
"Ha Einstein nem veti fel az idődilatáció lehetőségét, illetve a már-elfelejtettem-a-nevét nem támasztotta volna alá kísérleti úton, hogy tényleg létezik, és tényleg úgy és olyan mértékben hat, akkor a GPS tervezésekor nem kalkuláltak volna vele." - mese.
"Fellőttek volna milliárdokért néhány tucat műholdat, ami semmire nem lett volna jó" - sokkal több milliárdot elpocsékoltak már a semmire.
"Ahogy régen szükséges volt hajózni, úgy most a kutatás egy szükséges dolog." - ez szimplán hülyeség. Az egyikből nem következik a másik.
"Kutatás nélkül nincs fejlődés" - az emberi fejlődés kezdetén nem volt semmiféle kutatás, volt mégis fejlődés. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy nincs szükség kutatásra, de csak olyan kutatásra van szükség, aminek van haszna, nem pedig kutatgatásra. A mai kutatás inkább hasonlít erőlködésnek és vergődésnek, mint valódi kutatásnak.
"A tranzisztort nem azért fedezték fel, mert számítógépet akartak csinálni, hanem azért juthatott egyáltalán eszébe valakinek az elektromos áramkörökkel való számítás, mert már létezett a tranzisztor." - nevetséges. Az első számítógépnek mondható szerkezetek csövesek voltak, rosszul érvelsz. Egyébként meg amiket írtál, az engem igazol, vagyis a példáid azt igazolják, hogy felfedeztek valamit, és ahhoz kerestek alkalmazási területet, vagyis onnan már igenis el lehetett képzelni. Amúgy meg: világítás volt villanykörte előtt is, voltak gőzgépek is. A legtöbb lényegi felfedezés, eredmény, többnyire nem tudatos kutatás, hanem a véletlen/szerencse következménye.
Tipikus példája vagy annak a laikusnak, akit könnyen meg lehet vezetni. Ha majd erre magadtól is rájössz, akkor nem csak hopp lesz, hanem kopp is.