• Komolytalan
    #110
    "Akkor megkerdezem megegyszer, milyen olyan desktop alkalmazast tudsz mondani, amiben a flash/flex megoldas piacvezeto?"
    Nahát, most már csak desktop alkalmazás kell? Köszi, hogy feladatad a szoftver piac 3/4 részét (web, hordozható). Nekem elég lesz az is.

    "Raadasul semmiben sem tud - adott platformon!!! - tobbet nyujtani, mint egy arra native-ben megirt alkalmazas es semmiben sem nyujt kiemelkedot!"
    Ó, már csak kizárólag egy platformos szoftverekről beszélsz? Azt is meghagyom neked. Ugyanis ma már nem sok ilyen van...

    "SW renderer? Az biztos vilagsiker lett. Milyen merteku bevetelekrol beszelunk ezeknel?"
    Jelenleg van fent 46K játékos. A többit csak saccolni lehet, de ha nagyon pesszimista számokat nézünk:
    Legyen átlag 30K játékos (éjjel-nappal átlag). Egy játékos ilyen játékokkal jellemzően nem játszik napi fél óránál többet (2-3 naponta leül elé, és játszik 1-1.5 órát). Ez 30*24*2=1.44millió aktív játékos. Ez nagyjából szinkronban áll az oldalon megadott 5.8M total playerrel. Az ilyen játékoknál változó, hogy mennyien fizetnek, de 1%-ot simán feltételezünk (ismerek olyan micropaymentes játék üzemeltetőt, ahol ez 14%, de csitt!). Vagyis 14400 fő fizet kb 3 havonta 10eFt-t, ez 144MFt, vagyis éves szinten 576MFt. Minimum, valójában ettől valószínűleg jóval magasabb a bevétel, simán lehet 10x is. A kiadás meg egyszeri fejlesztési költség (max 100-200MFt), plusz 20 szerver üzemeltetési költsége - ez bérleti díjjal együtt is kb havi 30-40eFt*20, ami évi 9.6MFt. Persze ez aprópénz, mondjuk a WoWhoz képest, de:
    1. Nézd meg mennyi pénz kell az induláshoz, és mennyi pénz kell egy WoW szintű MMO játék indításához.
    2. Nézd meg hogy ez a pénz hányszorosan térül meg 1 év alatt.
    3. Most add össze, hogy hány bukott MMO van (Warhammer Online megvan pl?), vagyis hány fejlesztést kell megfinanszírozni, hogy egy bejöjjön.

    "Arrol meg ne is beszeljunk, hogy meg az altalad emlitett jatekoknal is feltetelezem, hogy a server-side resznek, koze sincs a flash-hez."
    Igen, erről nem kéne beszélni, ha minimális fingod is lenne a témához, nem csak levegőbe puffogtatnál. Tudod kettőnk között az a marha nagy különbség, hogy ha olyan feladat van, akkor én előkapom a PHP-t, JAVA-t, C#-ot, vagy éppen ami kell. Te meg csak a partvonalról fintorogsz olyasmire, amiben a hello worldon se vagy még túl.

    "Adatbazis szerverbol lehet, hogy keves van, de azert az Oracle az gondolom eleldegel belole."
    Az Oracle el, de pl a 2. legjobb Sybase-t éppen tavaly vásárolták fel, mert ő pont nem éldegélt el belőle olyan jól. Azt is elmondhatjuk, hogy mondjuk 2000 után _SENKI_ se csinált új, sikeres, fizetős adatbázis szervert. Adatbázis szervert bevezetni k.rva nehéz, mert még verziót se nagyon mernek migrálni a cégek, nemhogy egy másik gyártó termékére váltani.

    "Photoshop Express? Ezt hany hivatasos fotos vagy grafikai studio hasznalja a Photoshop CS helyett?"
    Valószínűleg több, mint ahány megvette a PS-t fél millióért.

    ""A preview-k alapján már rágják a küszöböt a vásárlók"
    Excel analogia? Detto... Gondolom a Microsoft mar retteg, hogy mikor leszel kesz a te valtozatoddal, mert akkor aztan csunyan bukni fog az MSFT ;)"
    Excel kiváltás. Az nem excel analógia. Egyébként nyilván nem kell rettegnie, de engem nem is az érdekel, hogy az MS-től ne vegyenek meg több excelt, inkább az hogy nekünk kifizessék az excel árának több tízszeresét a mi cuccunkért.

    "Gondolom a tobbi altalam emlitett teruletre (3D render/vago/zeneszerkeszto/CAD/CAM) meg azert nem reagaltal, mivel a flash maximalisan alkalmatlan a megvalositasra."
    Ezekből mind van felhős változat, ahol a flex simán alkalmas a felület megvalósítására. Tudom nehéz felfogni: flex=UI.

    "Vicces fiu vagy te... Most pont openAT-re fejlesztek egy flottakoveto rendszert egy Sierra Wireless eszkozre. Lenne esetleg otleted, hogy ezt, hogyan tudnam flash-re atultetni? Gondolom pikk-pakk kesz lennek a fejlesztessel. Nyugi, csak ironia volt, nem kell valaszolni :)"
    Egyrészt nem csinálsz te lóf.szt se, mert ilyen realitás érzék nélkül nem dolgozhatsz, mert már éhen haltál volna. Másrészt felhozhatod sokadszor is a HW közeli programozást, úgy látom másra nem futja. Arra mondjuk kíváncsi leszek, hogy az űberf.sza flotta követő rendszernél a bitek miután eljutottak a szerverre hogy fognak megjelenni az operátoroknál. Gondolom nekiállsz ehhez C programot írni, lol. Mert amit én írtam 2000 környékén hasonló rendszert ott bizony erre szintén flash szolgált (és persze volt még használva php, pearl, meg C is).