• grizzly21
    #101
    Felreerted, en itt komolysag alatt csak a kliens oldali dolgokat ertem. Nyilvan a hatterben dol el az uzleti alkalmazasoknal minden, ezert is a kliens oldali egyszeru html, szinte semmit nem tud. De ezzel nincs is baj, itt a kliens oldalrol beszelek csak, ha kliens oldalon akarsz valami latvanyosat csinalni, ebben jo nagyon a flash.

    Ezek szerint ezt rosszul tudtam, en CIB-et hasznalok, es lattam meg 1-2 hazai netbankot, mindegyik JAVA-s volt.

    Google: mert jol meg tudtak csinalni html5-ben is. Itt a bizonyitek, hogy nem lehetetlen, de az biztos, hogy koltsegesebb sokkal. Egy ilyen alkalmazashoz joval nagyobb erofeszites kell mintha Flash-ben kellett volna megcsinalni. Egy nagy ceg megteheti maganak.


    A nativ VS AIR temahoz pedig: szerintem ezen semmi ertelme vitatkozni, "pick the right tool for the right job". Egy egyszeru alkalmazas nehany view-val es form-mal pikk pakk nehany kattintassal megcsinalhato AIR-ben, ugy hogy aztan egy gombnyomasra lehessen minden mai rendszerre exportalni. Meg lehet csinalni nativban is egy verziot ios-re, egyet android-ra, egyet web-re, egyet blackberry-re, egyet desktopra (vagy azon belul egyet windowsra, egyet mac-re), nagysagrendekkel nagyobb koltsegen, es meg az is lehet hogy view valtaskor 0.2 masodperc helyett csak 0.1 mp lesz a varakozasi ido, es amikor az ugyfel valtoztatast ker, akkor minden platformon meg kell csinalni kulon-kulon, de a kerdes, hogy megeri-e ?
    Es ugyanigy, meg lehet probalni egy sebessegkritikus fizikai jatekot mint pl a Labyrinth lefejleszteni AIR-ben nativ helyett, de egyszeruen nem lesz eleg jo a vegeredmeny.