• BlackRose
    #214
    Nézd, OK én ezt mind el tudom fogadni, az embernek megvannak a saját fontos dolgai és ez mindenki esetében más, úgyhogy tisztelem és becsülöm a döntéseidet.

    De én az életben azt tanultam meg, hogy ha a munka nem jön hozzád (ami néha persze megtörténik, de elég ritkán) akkor te mész a munkához. Én is magyar vagyok (délvidéki), meg most már magyar és (EU - ezt azért mondom, mert lehetőségeket nyit, nem azért mert bolond lennék érte, vagy mert többre értékelem mint a magyarságom, mert nem) állampolgár is, de még nem voltam, akkor is hónapokat vártam a nagykövetségeken vízumokért és munkaengedélyekért és addig is oda mentem ahol a munka volt, ahol a lehetőségek voltak (megtakarításból, néha kölcsönből stb.) És igaz családommal csak néha látjuk egymást (most már van Skype meg stb. és azért mégis könnyebb) de nekem is és nekünk is jobb anyagi helyzetet tudtam biztosítani és jobban is tudtam fejlődni mintha ott maradtam volna ahol születtem. Persze ettől függetlenül, ahogy már mondtam, becsülöm és tisztelem mindenki döntését és életét, csak éppen nem tudom elfogadni, amikor azért mert ők nem hajlandóak megtenni azt, ami szükséges (és legális) a jobb élet érdekében mindenki másra mutogatnak és nyafognak (nem mondom, hogy te ilyen, vagy de sokan igen).