• BlackRose
    #212
    Nem mondtam, hogy az élelmiszer nem érték, csak azt mondtam, hogy amikor már nem vagy éhes akkor más dolgokat többre értékelsz.

    Ugyanakkor NEM becsültem én le semmit, éppen azt mondtam, hogy minden ágazat fontos, és, hogy egy kompakt ötvözet. Te és a hozzád hasonlóak állítják azt, hogy más nem fontos. A bróker fontos, de bróker csak akkor kell, ha fejlett a világ, fejlett világ meg nehezen jön létre bróker nélkül. Szomáliában nincs szükség brókerekre, brókerek nélkül meg nem lenne Amerika vagy Japán. Szóval az amit én mondok, nem más minthogy MINDENKIRE szükség van ezen a földön aki olyan dolgot csinál amire van vevő önkéntes a szabad piacon. Legyen az bróker, szoftverfejlesztő, orvos, kőműves, cipész vagy parasztember, de a piac az, ami megmondja, hogy munkájának értéke relatív mekkora a többi ember és szakma munkájához képest és ez, ami nem tetszik az embereknek, ha az ú munkájukat a piac kevesebbre értékeli és ugyanez az, ami nagyon tetszik azoknak, akiknek a munkájukat a piac magasra értékeli. És ez nem állandó, ami ma sokat ér lehet, hogy holnap nem fog és fordítva ezért nem kell senkit sem lebecsülni, meg ezért sem mert egyrészt nem emberi, másrészt meg mindenki függ mindenkitől.