• Magiszter
    #113
    "Más előnye úgysincs a 64 bitnek se, minthogy sok memóriát lát."

    Ha 64 biten 64 bites programokat futtatsz azok gyorsabban is futnak mint 32 biten a 32 bitesek (feltételezve a minimum 4 giga memória). Legalább is 3DSMax esetében látványosan gyorsabb volt a 64 bites. Más programokban is észlelni bár nem annyira szembeötlőn.

    "Na ez így konkrétan nem igaz."

    Érdekes. Én 2 gigából volt hogy 98%-ot használtam de nem sírt nekem. Eddig egyszer kaptam csak "Kevés a rendszermemória" üzenetet egy játék közben.
    Volt hogy a rendszer 1,2 gigát lefoglalt alapból. Erre megnyitottam egy
    - Chrome-ot ~200 mega
    - Adobe After Effect-s valami kis projectel ~300 mega
    A Used Memory- nál meg 1800 volt a 2048-ból még sem sírt. Amikor meg elindítottam egy renderelést akkor az Adobe 1300 megát benyelt, a chrome továbbra is 200-on volt, a rendszer meg 400-at használt csak. Mégsem sírt.

    Lehet hogy a lapozófájl nincs engedélyezve nálad? Mert ha van akkor abból ég 2-3 gigát kibír mem-pótlásnak.

    Olyan meg még sosem volt velem hogy magától csukott volna be bármit is. Még csak nem is hallottam ilyenről pedig 60+-os cégnénél dolgozom és már 90%-ban Win7 megy nálunk különböző konfigokon és kihasználtsággal.

    Szóval lehet hogy a rendszergazdád valamit elállított azon a gépen, mert a Cached memóriából lejjebb vesz ha valami programnak éppen szüksége van még.