• redfish
    No, akkor (mivel a témába vág) elmesélem nektek :
    Én SOHA, SEHOVÁ nem töltöttem fel sem magam, sem a gyerekeim fényképeit, nincs sehol profilunk, a gyerekeimnek is elmagyaráztam, hogy ez miért nem jó...

Erre most pár napja döbbenten látom, hogy a lányom neve és fotója fenn van a neten (próbaképpen rákerestem a Google-ban)!!!...

Kiderült, hogy az iskolai fotózást végző "Digiévkönyv" nevű cég a gyerekek és a szülők megkérdezése nélkül minden iskolai fotót feltölt a netre!...
    (Emlékszem, amikor a fotózáshoz az űrlapot ki kellett tölteni, hogy mekkora és milyen fotókat kérünk majd, akkor kifejezetten ráírtam az űrlapra : Nem egyezem bele a gyerekem személyes adatainak, és fotóinak a netre való publikálásához!)

Nos, most kiderült, hogy a kérésem ellenére a gyerekem fotója és neve kinn van az interneten évek óta, de még egy csomó iskola tanulóinak a fotói is, akik ugyanígy nem járultak hozzá a közléshez!!!...

Felhívtam az iskola igazgatóját : ők is bosszankodnak rajta, próbálták volna levetetni a fotókat, de a cég elérhetetlen (én is próbálkoztam a megadott számokon, de nem veszik fel a telefont)...

Panaszt tettem az Adatvédelmi Hivatalnál, remélem valami hathatós intézkedést tesznek!...

Szóval, hiába próbál óvatosan élni a polgár, ha lehetnek olyanok, akik magasról [email protected]ák a törvényeket és mindent megcsinálhatnak!...