kvp#47
"Hát az arcfelismerés az tényleg teljesen felesleges, aki ismer valakit, az felismeri szoftver nélkül is, az meg igazán nem egy nagy dolog, hogy néhány fotón végigtaggelje magát vagy másokat, legalább a kattintóizma edzésben marad"
Az arcfelismeres arra kell, hogy ha van egy fotonk az illetorol, akkor feltoltjuk mint barati fotot. Ekkor a gep megeresi magatol, hogy ki az illeto valojaban es kiirja a valodi nevet. Ennek modernebb valtozata az, amikor a katona megy az utcan, sisakja mellett a kamera es a gep a szemuvegere kivetiti, hogy az eppen a latomezejeben levo embereknek mi a neve, gyanusak/ellensegesek-e, stb. A gond az, hogy ez a technika ugyan meg kicsit macerasabban, de a bunozoknek is a rendelkezesere all. Vagy akar a sarki zoldsegesnek is.
Gyakorlatilag ket ellenszer van, vagy meg kell probalni eltuntetni az illeto ugynok adatait a netrol ami nem igazan mukodokepes. Vagy meg kell szuntetni a rejtett nyomozast. Ez utobbi esetben teljes megfigyeles kellene, hogy az embereket mindig figyeljek valamilyen technikaval, mivel igy nem tudhatja senki, hogy eppen nezik-e a kamera kepet. Tovabba a rejtett rendori akciok helyett maradna a katonasag hasznalata. Azert ha a civilruhas nyomozok feladatait katonai alakulatok vegeznek nem lennenek az emberek annyira boldogok, bar lehet hogy hatasosabb lenne. Egy pelda: a kabitoszer fogyasztas is majdnem teljesen megszunne az orszagban ha az osszes elkapott fogyasztot lecsuknak par evre es az ellenorzes nem szuroproba szeruen tortenne (rejtett nyomozokkal), hanem katonai ellenorzopontokon, amiknek mindenkinek naponta tobbszor at kellene mennie. Nekem az a bajom ez utobbi megoldassal, hogy tobb problemat okoz mint amennyit megold.