• lmisi
    #73
    Szerintem a probléma az, hogy sem relativitás elmélet, sem a többi nem magyarázza meg kb.-ra sem amit az égbolton látunk. Olyan nevetséges dolgokkal dobálódznak mint sötét anyag, miért nem Jézuska, vagy Télapó anyag, vagy Zeusz Bármi.... Jó maradjon a sötét anyag ez is jól jelzi milyen sötét találgatósdi ez az egész tudományosnak mondott valami.
    Még egy vacak bolygókeletkezést sem tudnak kielégítően megmagyarázni, hiszen ezek a rendszerek ránézésre metastabilak, viszont a megmagyarázásukra szolgáló egyenletekben ennek nyoma sincs.
    Fizikai elméleteink nyomán, arra az esély hogy itt pötyögjek az interneten konkrétan 0,0000...0000% az esély.
    Miért ne lehetne a világegyetem is metastabil, és nem egy ócska tűzijáték gyorsan halványuló viszfénye???
    Persze ahogy az atomok sem örökéletűek, úgy a világegyetem sem az. De meglehetős stabilitást mutatnak.
    Persze akkor kukázni lehetne modern elméleteink nagy részét, mondjuk Newtonig visszamenőleg. Addig is inkább beleépítenek kutyát macskát, sötét matériát (Ez olyan alkimistás:) ) evvel próbálva megőrizni az érvényességüket.