• globint
    #20
    Nekem a lányom egész családjával közép-afrikában élt és dolgozott 4 évig. Kb. az a helyzet mint nálunk, vannak akiknek az sem gond, ha totálkárra töri valaki a full extrás Audi terepjárójukat, másoknak meg csak a piacon elpergett hulladék marad.....
    A 85$ meg elég sok embernek megengedhető, az üzemeltetéssel együtt.
    Egyébként éppen ezért dühít, amikor éhező afrikaiakat mutatnak, és segélyeznek.
    Mert valóban sok ilyen van, csak a honfitársaikra kéne lelkileg ezt ráterhelni.
    Persze a lejárt, vagy a lejárathoz közeli hadi tartalékot valahová el kell sütni....
    Mellesleg én is részt vettem idehaza a szegények megsegítésére érkezett nyugati adomány szétosztásában.
    1. a kaják 70% lejárt szavatosságú műzli volt, amit a szegény kisebbségiek semmibe sem néztek, de nem a szavatossági problémák miatt.
    2. 20% ami nem lejárt szavatosságú volt, az közel ahhoz, és táplálkozásilag nagyon fontos cukormentes üdítők voltak.......
    3. 10% pedig bébiétel, hogy a gyermekeik legalább tudják, milyen a nyugati lazacos borsópüré konzerv....
    Szóval, a szegénység, rászorultság viszonylagos, és más léptékű, mint a mi gondolkodásunk szerint.