• balage187
    #13
    Bill vs erintokepernyo vitaba nem tudok sokat mondani. Nekem mindig kezelhetetlen az erintos, de valszeg azert mert meg nem volt hosszabb ideig soha. De az biztos, hogy a BB nem amiatt van bajban, hiszen vannak erintos modelljei.

    Nekem spec Blackberrym van es szerintem az egyik baj vele az az, hogy muszaj elofizetni BIS-re (Blackberry Internet Service) ahhoz, hogy erjen is vmit a telefonod. Es a BIS alapfeltetele az, hogy legyen mobilneted is. Tehat kell mobilnet meg megy egy plusz BB elofizetes, mert anelkul nem megy az e-mail kliens meg egy rakas program se. Ez a BIS meg ha jol tudom olyan havi 2,000 Ft 100 vagy 150 megaert. Emellett tort programok kb. nem leteznek Blackberry-re, mert ez egy feltorhetetlen keszulek. Emiatt rinyalt is par diktatorikus allam keleten, hogy nem tudjak lehallgatni es terroristaveszelyes.

    Raadasul az ember (legalabbis en) elvarnam attol, ha mar kb. koteleznek arra, hogy vegyek egy 2,000 Ft-os netet, amit elvileg a RIM uzemeltet, hogy ezt az egesz vilagon tudjam hasznalni, merthogy elvileg ennek standard-nek kene lennie, de ez a Telenor ugyfelszolgalata szerint nem megy. Kulfoldon ugy mukodik, mint a mobilnet, szoval joval dragabb.

    Na mar most lehet, hogy amikor megjelentek a smartphone-ok akkor a BB ezekkel a feature-okkel nyero volt, mert biztonsagos, megbizhato es az uzleti ugyfelek le fogjak szarni azt a havi +2,000 Ft-ot (sot nekik meg valszeg olcsobb is). Meg letezik a BES (Blackberry Enterprise Server), amivel elvileg sajat szerverrol mukodtethetik a BB internetet (gondolom ez mar kulfoldrol is jo). De a smartphone piac mar elegge fejlodik es no, es az uj belepok nem business user-ek, mert ok mar egy ideje ott vannak. Az uj smartphone tulajoknak meg szerintem azert szamit ez is, amit leirtam.