• Molnibalage
    #257
    Most jut eszembe, hogy alábecsültem a problémát. Ugyanis az utánpótlás nagy része először a fél világot átutazta és az Atlanti-óceánt, ahol német tengók vadásztak rá. A szovjet utánpótlási vonalakat gyakorlatilag senki sem támadta...

    A szövetségeseknek annyi hadianyag végezte a tenger vége alatt, hogy abból komplett elvesztett hadjáratok hadianyag kijött volna. ~2400 kereskedelmi hajót süllyesztettek el. Ha csak minden 6-7-ik vitt fegyverzetett akkor is ezres nagyságrenben veszett oda repcsi, harckocsi, löveg és minden más. Ezen felül több millió tonna élelem, lőszer, kőolaj, stb.


    És ki lett volna az a nagy tábornok, aki ily módon fel tudja őket használni?
    Szerintem sem a képesség, sem a szándék nem volt ehhez. Mivel bizonyíték az ellenkezőjére nincs, az állításod inkább fikció jellegű, mint az enyém.


    Semmi "nagyság" nem kell ehhez a hadviselési formához. Én magam írtam, hogy fikció, hiszen elvi okokból senki nem adhatott ki ilyen parancsot.


    Az Árpád vonal hypot most sem értem. Olaszországhoz hasonló hagyvidékes terepen kellett védekezni. A németek is megtették.