országos kéktúra 50 éves jubileuma avagy másfélmillió lépés magyarországon
  • obe
    #1
    üdv

    gyermekkorom meghatározó élménye volt a másfélmillió lépés magyarországon című dokumentumfilm, rockenbauer pál rendezésében....

    aki nem tudná, ez a kb 1100 km hosszú kék színnel jelölt turista útvonal, a kőszegi írott-kőnél kezdődik, és a zempléni nagy milicnél végződik, átszelve majd széltében az országot. a teljes túra 9 hetet ölel fel, hetenként egy nap pihenővel beiktatva.

    mai szemmel visszanézve, nemcsak hazánk természeti szépségeit mutatja be a kéktúráról forgatott film, ami ma már 32 éves, hanem azt a vidéki életformát is, amit ma valószínűleg már nem találunk meg, uniformizálódott világunkban..

    az idei jubileumi menet június 14-én indul, és augusztus 14-én fejeződik be...jómagam 16 napos gyaloglást tervezek visegrád-tól putnok-ig, a fórumot azért is nyitottam, hátha valakinek kedvet csinálok, esetleg csatlakozna is, akár pár nap erejéig is, valamint kiváló alkalom és helyszíne lehet a nyári túrák, túrafelszerelések megvitatásának

    remélem nincs már ilyen fórum, körülnéztem, ha nem alaposan kérlek szóljatok