• neevous
    #30
    Nem mindhármat, csak a 16mm/nex5 ombót és a 14mm/GH2 kombót használtam. A NEX-et gyakorlatilag egy napig, de a GH2 időről időre nálam van (a 20-as pancake-kel is). A nexet soha nem fikáztam, hiszen ha az energonómiáját nem nézzük (nekem nem bejövős), akkor jó cucc, de egy normális obi nagyon hiányzott róla, így hiába a szenzorból adódó előnye, az gyakorlatilag csak magas ISO-n jelentkező zajszintben jelentkezett.
    Nem ez a munkám, nem ebből élek, de ezeket a dolgokat az is látja, aki amatőr szinten kicsikét jobban elmerül a dologban. A cukrászdákról is meg van a véleményem, pedig a cukrászmesterséghez annyi közöm sincs, mint a fotózáshoz.
    Ha én Sony gyűlölő vagyok, akkor te szimplán paranoiás. Soha, semilyen fórumon nem fikáztam a Sonyt, csupán most is annyit írtam, hogy a Sony 16mm-ese elmarad kéminőségban a konkurencia tükör nélküli vázon ténylegesen kompromiszummentesen használható pancake obijaitól. Még ez sem zárja ki, hogy korrekt cuccot raktál már össze ezzel az üveggel.