Wii - Wii U - Switch - és a többi
  • Goo
    #21
    Szia!
    Kösz hogy mondtad, ha ez igaz, akkor nintendo-t sem látom "olyannak". Nekem a Nintendo-val csak az a bajom, hogy a Mario játékok esetében szerintem el lehet várni azt az igényt, hogy ezek legalább wii-re is megjelenjenek, ha sikeres a széria és az adott játék stílust wii-nél vezették be elöszőr pl. new super mario bros wii játék esetében. Én azért gondolom ezt, mert a konferencián gyakorlatilag a wii-ről szó sem volt és egyes gc címeket is áttoltak a wii-re pl. kirby epic yarn-t, de akkori koncepciónak más volt kinézete és a neve is, és pikmin 3-at is állandóan ígérgetik. De egyébként én rájöttem hogy mindenhol a profit érdek diktál és nem a játékosok érdekei, a játékosokat semmibe veszik. Csak az a különbség hogy pl. a Sony erős cég, így valószínűleg az a játékos aki oda fektett be az talán jobban is jár mint aki annak idején a Nintendo Gamecube-ba. Ettől függetlenül a Nintendo-nak játékfelhozatala terén a wii-je jó volt, szerintem nekem sem és másoknak sem sincs okuk a panaszra, sok játék van a wii-re, meg akinek a wii volt az első konzolja, az tulajdonképpen a wii-re semmi rosszat nem mondhat. A nagy kérdés az lesz, hogy milyen lesz wii u. Megüti legalább azt a szintet, mint amivel az N a wii-vel előidézett, vagy sem. Egyébként ps4 megjelenne jövőre, akkor hardware terén a wii u nem sokkal lenne lemaradva. Max "2000p" lenne, de egyébként azt írták 2014 előtt nem adnak ki konzolt, de még az is nagyon hamar itt van, ha 2014-ben adnák ki. A wii u akkor se lenne nagyon lemaradva szerintem, ha ps4-et 2014-ben adnák ki, de lehet hogy tévedek. A wii u-t akkor lehetne megszorongatni, ha ps4 uhdv vagy más néven super hi vision konzol lenne, és szerintem ilyen konzol kifejlesztése még ilyenkor túl drága és a konzolokat szerintem évekig fejlesztik. Talán ezért tervezik 2016-os időpontot a generációváltásra, mert azt mondták addig nem lépnek túl, míg érdemben nem lesz technikai áttörés A super hi vision viszont nem rég jelent meg, ha nem tévedek. Szerintem a N elképzeléseiben az áll, hogy wii u majd 5 évig fog futni és majd 5 év után kidobják szemétbe és majd amikor megjelenik a ps4, akkor ők is egyidejűleg a kor szintjének megfelelően kiadnak szintén új konzolt, de az is lehet hogy az volt az oka, hogy sokan elpártoltak a wii-től. Szerintem leváltás előtt 1-2 évvel úgymint a wii esetében dögledezni fog a konzol, csak az elején lesz sikeres, nyilván ha egyáltalán az új konzolja népszerű lesz és jó marketinget fog kiépíteni mint a wii esetében. A jó marketing kiépítését azért gondolom a legfontosabbnak, mert nekem azt mondták hogy a hardware terén a Gamecube volt legerősebb, még is a játékosok elég gyengének elkönyvelték és eladások terén a leggyengébb volt. Dreamcast-t nem veszem ide, mert az vicc volt, amit Sega csinált. Az tényleg olyan platform, amire 1-2 játék jelent meg csak, és utána kidobták a szemétbe. A ps2-nek tényleg ekkora nagy hatása és jelentősége volt? Én egyébként ps3 esetében egyáltalán nem örülnék, ha ps4-t 2014-ben kihoznák, mert ha most vennék, akkor gyakorlatilag szavatossága csak max 2 évig tartana. Csak szerintem az a különbség, hogy a Sony normálisabban áll hozzá a játékosaihoz, szóljatok ha tévedek, mert csak az N-t ismerem. Szerintem az hogy a ps3 nem kompatibilis a ps2-vel, az szerintem nem gáz, a wii u sem lesz kompatibilis a GC-vel, szerintem legalábbis.