• jeti00
    #27
    usb otg, gps és kamera ok, de virtuális 5.1 és HDMI kivezérlés van, akku sebesség és maga a hw min 2x jobb (akku csak 450mha-val), gyári office viewer helyett is tölthető más, van ott kínálat. böngészője pedig a teszteken a legjobb, ami itt kiakad symbin is és mp-ekkel lassabb (hw hiány). Vékony és könnyű az pedig szándékos (de ez spec nekem se tetszik), symbian menünél vagy csúnyább és bonyolultabb? Androidon lehet a legtöbb dolgot személyre szabni. Mondjuk a legjobb lenne két hasonló hw-n lévő os-t hasonlítani, de nokiánál még sokat kell erre várni sajnos. S3-on a billentyű tragikus, forgathatjuk amerre akarjuk, egyszerűen cserélni kéne, variálni sem lehet. Összesen 3 kezdőképernyő van, erre se fér ki sok minden. Droidon sokkal egyszerűbb bármilyen beállítás, pl gyorsindító kirakása mert sokkal kevesebb lépésből áll. S3 2-3 alkalmazás után már lassú és akad. Facebook és twitterből 24 óránként kijelentkezik, ovi mapsnél a google maps sokkal nagyobb adatbázzisal rendelkezik, hangszórója elég gyatra. Ovi store 17k anyag, aminek nagyrésze videó és háttér droidon meg70 k csak alkalmazás. Újraindulásra panaszt csak főzött romoknál tudok, s3 meg elég sűrűn mert kifogy a memóriából de ezt s4-ben állítólag kijavítják teljesen. (ez pedig nem saját vélemény, csak mindenhol ebbe ütköztem: symbian egy bughalmaz)
    Szerintem a wave neked is tetszene, gyors, erős, nem fagy, nem akad, van egy kis súlya mert nagyrésze fém, a-gps is tökéletes benne akkut pedig 3 naponta töltöm. Minden formátumot lejátszik, de van néhány gyermekbetegsége: nem tördel, nincs teljes flash, de ezeket szeptemberben pótolják. kamera sajna itt se túl erős de hd-t azért rögzít szépen (n8-al szemben 30 fps-el és nem 25-tel). kevés az app, de ami kell akad rá és legalább kevés a szemét és nincs hibás program :)