• throwthisaway
    #23
    "-de arról van szó, winen ugyanígy szarnak be dolgok"
    Pontosan. Erről van szó.
    "ubuntu instabil és lassú?"
    Inkább Suse 9.0/10.0. Meg Debian Core package sem egy leányálom P3/384Mb-val (Szégyenszemre WinXP fallback lett belőle.)
    Igen a WinVista/7 böszöm nagy és csak nő. (Side-by-Side könyvár ugye.) Cserébe kompatibilisebb.
    "miért fut linuxon is jó pár éves program rendesen ha semmi sem fix?"
    A static-link egy megoldás lehet. + kevés benne a kernel hívás?
    " win akkor miért van egy csomó probléma a wines programokkal verzióváltáskor"
    Nyilván, mert nem 100%, de érezhetően ügyelnek a breaking change-ekre.
    "Amúgy nem is tudtam hogy az opengl nem fix, " Uhm, OGl2.0=>OGl3.0 váltás?
    OGl-t a Linux disztrib.-ek is csak implementálják.
    "a a linuxos hangrendszerek közötti váltáskor is vissza kompatibilitást láttam volna"
    Alsa<==>OSS annak idején elég gáz volt, szerencsére az utóbbi kihalt.
    Persze próbálkoznak, csak nincs rajta akkora hangsúly. (Nyilván, mert az új technológiák viszont villámgyorsan megjelennek rajta, és nehezebb/görényebb meló fenntartani a kompatibilitást.)
    "mintha a kernel apik is fixek lennének különben mindent újra kéne írni mégsem kell."
    Nekem úgy rémlik, hogy akkora gáz volt belőle, hogy bevezettek egy policyt a kernel modulokra, hogy csak fix kernel ID+verzió egyezés esetén hajlandóak betölteni az adott modult, mert annyi a breaking changes. (Ismerős a helyzet, hogy jön a pl. 2.6.x.123a->b kernel update és a third-party vga modult is le kell rántani és az installernek kernel header-ek kellenek? Különben marad a vesa 3.0 mód...)