A gondolatok hatása:
  • Rotcsa
    #53
    Úgy álltam hozzá én is, de nem az.
    Hogy igaz-e, nem tudni, de azt sem tudja egyetlen mérnök, orvos, fizikus sem mondani rá, hogy nincs úgy. Egy, a mai tudományos eredményeket(tényeket) egymással logikusan összefüggésbe állító irományról van szó. Ha érdekel, olvasd el, vagy nézd meg a videókat. Többet nem tudok mondani róla.
    Inkább mutatok egy ajánlót:
    ---------------------------------------------------------------------
    Ajánlás

    Fenyő Márta fizikus vagyok, a polarizált fényterápia feltalálója. Ez a fényterápia az 1980-as évek elején született találmány, eleinte az EVOLITE, később a BIOPTRON lámpa formájában öltött testet.

    Fizikus lévén, a világ, a természet jelenségeit, az ember biológiáját mindeddig kizárólag az általunk tanult anyagi világ összefüggéseivel, törvényeivel próbáltam megérteni, magyarázni. Még egyetemista koromban ugyan kidolgoztam egy ún. �harmadik utas� filozófiai szemléletet, amelynek alapját az �univerzális törvény� képezte, tehát megvolt bennem a nyitottság és a törekvés, hogy világunk dolgait magasabb rendű összefüggések segítségével magyarázzam, de ennek ellenére � vagy ezzel együtt � új és más világ tárult fel előttem, amikor elolvastam Balogh Béla A VÉGSŐ VALÓSÁG c. könyvét. Nehezen és lassan haladtam, mert nehéz volt megemészteni a világ eme teljesen más megközelítését, mint amivel eddig találkozhattunk.

    Elárulom, hogy mivel tudott ez az új filozófia engem is levenni a lábamról.

    Két dologgal.

    Az első: próbáltam, de nem sikerült cáfolnom az alaptéziseit az anyagi világ általam ismert fizikai, kémiai, biológiai törvényeivel, összefüggéseivel.

    A második: sok olyan kérdés válik eme új filozófiai közegben megválaszolhatóvá, amelyeket eddig csak feltettünk, amelyek izgattak bennünket, de egységes, mindenki számára univerzálisan elfogadható választ soha nem kaptunk rájuk.

    Létezett a világ keletkezésével kapcsolatban materialista illetve idealista megközelítésű válasz, amelyet a másik fél igazán nem tudott a magáévá tenni. Hasonlóképpen nehéz volt egységes választ adni arra a mindenkit izgató kérdésre, hogy mi történik mivelünk a halálunk után, és sok más kérdés is foglalkoztatott bennünket, amelyekre Balogh Béla A VÉGSŐ VALÓSÁG c. könyve és a benne leírt új filozófia választ adhat.

    Fenyő Márta

    fizikus, feltaláló
    ------------------------------------------------------------------