• Elk Hunt
    #300
    Hmmm, nem vagyok csillagász, de azért elgondolkoztatott az említett wow jel (és nem a World of Warcraft-ra gondolok).
    Azóta nem sikerült fogni semmit se abból az irányból. Kíváncsi lennék, hogy mennyi energiára lenne szükség ahhoz, hogy egy értelmezhető rádiójel ideérjen. Ha jól láttam ennek a helye mintegy 200 fényévre van tőlünk. Ez bizony elég messze van. Amit érdekesnek találok, hogy elméletileg a rádiójelek a távolságtól függően "elnyúlnak" (kb mint a fény esetén a vörös eltolódás?) akkor mégis, hogy lehet egy magas frekvenciájú "adás"? Azt se lehet kizárni, hogy egy új természeti jelenséget észleltek. Jó esély van erre, tudván hogy a rádióüzenetek néhány fényéven belül elveszítik az információ tartalmukat, és nem értelmezhető jel lesz belőle, beleolvad a háttérsugárzásba.
    Ami meg a támadást illeti, nem kell félni, majd amarika :) megment minket 2012 decemberében :D
    A hit meg hit, pl. én azt hiszem iszok egy üveg sört. Felesleges meggyőzni a hívő meg nem hívő embereket egymás álláspontjáról, SOSE fog sikerülni.
    Csak pl.: különböző vallások szerint a hitetlenek a pokolra jutnak, nem kell félni, mindenki oda jut, hiszen egymás szemében hitetlenek.