• torreadorz
    #26
    "edig egy dinamikusan fejlődő alternatíva elég rendesen fel tudná kavarni az AD fejlesztése körüli állóvizet. Ki másnak lenne ennyi kerete hogy egy ilyen fejlesztést bevállaljon, ha nem az EU-nak?"

    igen. De én ez ügyben elég pesszimista vagyok, szerintem az EU egy töketlen bagázs (nem csak e téren, máshol is). Sajnos az EU-ban olyan nagy a bürokrácia, hogy nem látom esélyét hogy bármi komolyat is tudna alkotni. A központi irányitás hiánya és a bürokrácia miatt van az, hogy az EU minden téren le van maradva mondjuk az USA-hoz képest. És nem is látom hogy ez egyhamar megváltozna.

    Ha az EU egy active directory klónt szeretne elkészíteni, akkor valószinüleg 8-10 évig csak tologatnák a papirokat az ügyintézők. Aztán újabb 4-5 év múlva talán döntésre jutnanák, hogy akkor csináljuk meg. Ekkora már eltelt 15 év. Ezután 4-5 év tervezés után talán elkezdenének csinálni valamit, majd újabb 4-5 év múlva elkészítenének egy bughalmazt, mivel bár a költségek 10x annyi lenne mint tervezték, de ebből a konkrét fejlesztésre alig jutott volna, ehelyett elment volna papirtologatásra meg mindenféle bizottságokra meg 26 nyelvre leforditani az aktákat...

    Szóval 20 év alatt talán ki tudna fejleszteni az EU egy win 2000 szintü AD-t, akkor költséggel ami futná 20 évig az összes MS licensz árát...

    Sajnos ez van, és ez még a jobbik eset lenne, mert el tudok képzelni olyan megoldást is, ahol a franciák, németek, angolok külön külön kezdenének el saját megoldást csinálni...