• dronkZero
    #31
    "Miért lenne mindegy az, hogy honnan jön a génszekvencia? Pont ez határozza meg a rokonságokat."

    Nem, nem ez határozza meg a rokonságokat, és egy ilyen génátadás nem rokonsági kapcsolat. A rokonságot a leszármazás határozza meg, és ez nem az.
    Az embernek is vannak vírusoktól szerzett génszekvenciái. Ami baromságot erőltetsz, az alapján akkor az ember rokonsági kapcsolatban áll a vírusokkal? Ne fárassz már!

    "Honnan vetted, hogy el kellene tűnnie a régi fajnak?"

    Egy olyan gráfvonal, ami egy fajból egy másik fajba mutat, ezt jelenti.

    "És a normális törzsfejlődésben is csak a legritkább esetben tűnik el az eredeti faj."

    ???? Ne kúrjál már fel! A Földön valaha élt fajok 99.999999999%-a "el van tűnve"! A fa köztes "ága" egy ma már nem létező fajt jelent, ami vagy átalakult másik fajjá, vagy kihalt.
    Szerintem hagyjuk, ha ennyire totál el vagy tájolva, nem sok értelme van ennek a beszélgetésnek.

    Egyébként én a fentiekkel szemben inkább az ilyen jellegű ábrázolást szeretem:

    Csak ezen nem lehet az egész élővilágot ábrázolni, mert az egysejtűek mellett nem látszódnának a többsejtűek, csak egy vékony csíkként...