• CyrSyS
    #70
    Kedves mousee!

    Szerintem itt az a probléma hogy a tényeket és tapasztalatokat úgy adod elő mintha te annyira de annyira értenél hozzá. Ehhez nem egy ellentmondást támasztottam hogy TE, nem értesz hozzá csak azt hogy mintha te már elég tapasztaltnak éreznéd magad. Eleve egy linux konfigurálása nem napok, hanem hetek kérdése. De mivel te kezdők és átlagfelhasználóknak állítasz be rendszert úgy persze hogy 1 nap alatt be lehet lőni. Ha te arra vagy büszke, hogy kezdők áldják a neved mert te be tudtál lőni egy P2-es gépre egy Windows 7 többletfunkcionalitású old desktop linux rendszert nekik, hát most mit mondjak... én ebből már kinőttem pedig te biztos többet értesz a linuxhoz mint én. Más a területem így átlag felhasználónak merem magam mondani. Én már ott tartok hogy valaki azt mondja hogy "Felépítettem egy LFS-t".. Reakcióm: AZ IGEN!!!! Vita tárgyát képezheti hogy kinek mi az aspektálása a "szakember jelző értelmezése" szempontjából. Viszont véleményem szerint zavaró az előadás módod.

    Apropó! Ha te gépet telepítesz valakinek, nem esetleg a felhasználó igényeit kellene követni? Kétlem hogy te a kuncsaftjaid túlnyomó többsége linuxot kért volna a gépére. De mivel te beakartad nekik bizonyítani hogy te "értesz hozzá" na akkor gondoltad az ő felhasználói igények testreszabásához a te tudásod legközvetlenebb bemutatásának lehetőségét alkalmazod. Tegyünk fel linuxot. Egy kezdőnek 1000 kérdése merül fel az alapfunkciók elérése miatt. Ez akkor cáfolható ha eddig is linuxon kezdett. Már pedig a felhasználók igen nagy %-a windows-on kezd hála a next next módszernek. Na akkor hogy is van ez?