• Molnibalage
    #223
    Mindezek ellenére nem, nem vagyok mélyzöld és nem utasítom el az atomenergia használatát vagy kutatását de továbbra is fenntartom hogy a jelenlegi technológiai színvonalunknak köszönhetően nem vagyunk képesek kezelni, max. a határértékek emelésével.

    Japánban a lakossági dózishatárétékekhez hozzá sem nyúltak. Annyi többletdózist sem kapnak, mint pár repülőút alatt. Egy sokat utazó ember magasabb terhelést kap náluk...




    "A hatályos törvények egyáltalán nem fojtják el a kis energiatermelést, ..."


    Jó, rendben igazad van, nem fojtják el, csak kb annyi engedélyhez kötik mint egy atomerőmű beüzemelését (kis túlzással).

    Az atomerőművi tervezési jogosultsággal bíró idős kollegám jót röhög rajtad, ahogy én is. Éppen egy kierőműi engedéllyel bíró biogáz engedélyezse fut itten. Had nem mondjam, hogy milyen kevés dolog kell egy komplett kiserőműhoz...



    "... napelemeket ... pontosan tudják, hogy miért nem versenyképes nagy méretben.
    "


    Van egy mondás: Sok kicsi sokra megy. Ja, hogy az továbbra sem termel annyi profitot a sugárdózisokat meghatározók számára? :P

    A közmondássokkal az a baj, hogy semmi közük nincs a természettudományokhoz. Ennyi erővel asztrológiával is érvelhetnél, vagy tájoljuk az erőmvűi blokokkat és technológiát is a feng shui szeritn lőjük be? OMG...

    Néha gondolkozhatnál, miért alakult így az energiapolitika.

    Szerintem talán nézz már utána, hogy mi az a villamos rendszerirányítás és milyen követelmények vannak. Legalább alapszinten. Aztán a szekunder szabályzásnak. És még sorolhatnám...




    Sajnos az atomerőművek is csak ebben a stádiumban vannak a pénzsóvárság miatt.

    Hogyan lehet ekkroa hülységet mondani? Ennyi erővel akkor az autók és repülők is azok. Milyen műszaki ténnyel tudod ezt alátámasztani? Megismétel, a világ no.3 legerősebb rengése okozott egy helyen baj és úgy tűnik azért, merta hülye tulaj saját erőből akart mindent megoldani. Az erőmű nem méretezett hatásoknak állt ellen.

    Nem igaz, hogy továbbra is folytatod a trollkodást.