• Pocok44
    #51
    Szerintem sem járható út a rakétahajtás egy másik naprendszerbe, max. egy automata szondának lenne némi esélye annak se túl sok, de a legfontosabb hogy mindenki csak a gyorsításról beszél szerintem ahhoz hogy akik elindulnak még életükbe odaérjenek, nem ártana a fénysebesség10-20%-át elérni, ehhez évekig kéne gyorsulni hogy az embereknek ne legyen halálos, majd évekig lassulni a cél előtt, és ezt a lassulási szakaszt mindenki kényelmesen kihagyja ehhez honnan lenne üzemanyag?
    Lassítás nélkül egy űrhajó vagy egy szonda pár óra alatt átszáguldana a célterületen.
    A kisbolygóövezetet a naprendszer síkjából merőlegesen kivezető pálya elkerülheti, de az Oort felhőt nem mivel az nemcsak síkban hanem gömb alakban veszi körül a Naprendszert és habár millió kilométerek lehetnek az objektumok között, de rendkívül kiterjedt és csak 1 ütközés kell.
    Manőverezésről meg ilyen apróságokról ekkora hajóval ilyen sebességnél és tehetetlenségnél szerintem kár beszélni, amíg nem találunk ki jobb technológiát az Ember nem fogja elhagyni a Naprendszert.