• Sir Quno Jedi
    #1
    Nos mivel folyamatosan hadban állnak így vagy úgy, ez érthető. Pölö amcsik is keményen próbálnak minden nemzetközi jogot áthágni, több-kevesebb sikerrel, de EU-ban is nagy divat mostanság is. Én megszoktam már a HTTP proxyt is, nomeg a sok tűzfalat és vírusvédelmet és tartalomszűrést (ami ráadásul öntanuló). Én azt mondom ezekkel is együtt lehet élni, ha sok hajszála ki is hullik az embernek. El kell dönteni hol élsz és milyen rendszer alatt. Ha nyomtatott médiákban és tévékben/rádiókban nem lehet lázadni, akkor miért vártak/várnak mást a kis kínaiak az interneten?! AZ miben más? Az elnyomó rendszer a totális ellenőrzást szereti, érthető okokból, így gyorsan börtönben találhatja magát, aki a rendszer ellen izgat, vagy csak "afféle" oldalakat böngészne.

    Őszintén, azt is megtehetnék, hogy nem tiltanak semmit sem a neten, csak logolják hol jártál és ha ők azt "hazaárulásgyanúsnak" tartják amúgy, akkor megy érted a fekete autó. Ennél még mindig jobb az előzetes szűrés. Senki sem szereti, ha a polgárai az ellenségei weboldalain tolonganak... :D