• gybfefe
    #60
    Na akkor segítek. E=mc². Még Maxwell felvetése volt a fényhez viszonyítani a fizikai mennyiségeket. Ezen felvetése tette Einstein sztárképletét világhírűvé, noha gondolati atyja nem ő volt, ezt világosan ki lehet olvasni Maxwell értekezéséből az elektromosságról.
    A további kavarások éter ügyben méginkább elhomályosította a fizikusok elméjét.
    A Michelson-Morley kísérlet téves rögeszmét plántált arról, hogy nincs éter, avagy nevezzük ahogy akarjuk. Nem tudom mért voltak ilyen naívak a fizikusok, talán a kísérletekben is sokat használt vákuum fogalma párologtatta azt a lila ködöt, amit aztán vezető fizikusok is szívesen inhaláltak :) Valójában a helyzet éppen fordítva van. Nem az éter fogalma az amit szanálni kellett volna, hanem inkább a vákuumé. Persze hozzátetszem gyorsan a relatív kiigazítás nem csak a vákuumra, hanem az éterre is igaz. Tehát beszélhetünk relatív vákuumról és relatív éterről, és igazából az abszolútum az amit el lehet felejteni. A végtelen világ valóságát kevesen fogadták csak el és eszement elméleteket gyártottak mint pl. az Olbers paradoxon.
    Hogy rövidre zárjam a fény sebessége a mi éterünkben eddig hasznos mértéket jelentett a különféle vizsgálatoknál, azonban elméleti téren félrevezető is lehet. A fénysebesség nem abszolút sebesség, semmi köze az idő mint fenóm meghatározásához, és akkor itt térnék rá a felvilágosításra.
    Kezeljük az einsteini képletet a fény sebességétől függetlenül, vagyis:
    E=m(s/t)², és ebben a megvilágításban már is látható egy kis matematikai átrendezés után, hogy a teret miként formálja a tömeg, valamint, hogy az idő nem más mint a tömeg és energia arányának meghatározása (vagyis észlelése):
    Et=ms²/t Felhívnám a figyelmeteket arra, hogy a végtelen világ általánosításában az éppen figyelembe vett közeg ms², maga a háromdimenziós tér. Itt buktak el a fizikusok rendre, és alkottak xdimenziós elméleteket, ahelyett hogy belátták volna a világ végtelenségét amire matematika bizonyítást is lehet alkotni Gödel nemteljességi tételével. Végezetül még megjegyezném nehogy belekössetek, valóban lehetséges, hasznos és értelmes lehet további dimenziókat felvenni és érvényét is be lehet látni a való világban, azonban mindennek a három dimenzió az alapja. Most röviden csak ennyi :)