• karesz6
    #1
    Az internet nem tesz mást mint információt közvetít. Valóban nem várható hogy a való világ eseményeibe közvetlenül beavatkozzon (azokat generálja) viszont egy komolyabb agresszív tüntetés megszervezésében bizony komoly szereppel bírhat. Egyet kell értsek a cikkel valóban nem facebook/twitter forradalomról van ez esetekben szó ezek a portálok csak eszközök amik segítik az adott ügy mellett álókat/ellenzőket. Ami viszont hasonló kaliberű téma és ebben az internetnek nagyon is közvetlen és befolyásoló ereje van az információ liberalizációja (aminek pont a liberálisok a nagy ellenzői :) ) Ma egy egyetemi professzor vagy akár egy hallgató még megsaccolni sem képes azt hogy mennyire naprakész a tudása. Természetesen ez nem mindenhol igaz de jó példa rá a természettudományok vagy legalábbis bizonyos területei eü, fizika stb. (a saját területemre reflektálva) A nagy gyógyszercégek nyilvánvalóó érdekek miatt nam hozzák nyilvánosságra a "nagy durranással" kecsegtető kutatásaikat azok kudarcait vagy sikereit. Jó példa lehet erre a rák kutatás ahol én minden további nélkül el tudnék képzelni potenciális terápiákat amire megvan a tudás, ötlet, technológia mindösszesen ránézésre megmondható hogy olyan horribilis összegbe kerülne egy ember meggyógyítása ami reálisan semmiféle biztosítótól nem várható el. Ezeknek az információknak a nyilvánosságra hozása gazdaságilag súlyosan érintené az érintett cégeket ezért titkosítják és zseniális szakemberek tömege nem fér hozzá adott esetben létfontosságú információkhoz. Szerintem a facebook/twitter forradalom végül ennek a megoldását jelenti majd. Létre kell hozni egy nagyon kemény szabályrendszert ami ezeknek a cégeknek biztosítja hogy az információik nyilvánosságra hozásával az érdekeik nem sérülnek. Ez pedig szerintem elképesztő mértékű fejlődést hozhatna a tudományban.