• e57
    #6
    Nem hiszem, hogy bárki is a bűnözőkhöz próbálná kapcsolni őket, viszont azt maguk a cikkben szereplő koldusok is elismerik, sőt, hirdetik, hogy nem kényszerből, hanem önként vállalták ezt a fajta életvitelt.
    Szerintem ez egy elég fontos üzenet az emberek felé. Nekem azt jelenti ez, hogy az alapvető értékrendünket kellene átgondolnunk. Az emberek többségének olyan az életvitele, hogy a szükséges, és normális mennyiségű stressznek a sokszorosa éri. Ennek a két embernek valószínűleg alacsonyabb az ingerküszöbe az átlagosnál, és azt mondták, hogy "állítsátok meg a földet, mi ki akarunk szállni"! Inkább lemondtak minden jó dologról is, csak azért, hogy a rosszaktól szabaduljanak.
    Ennyire drasztikus lépést azért tömegesen nem lehet tenni, de mindenképpen jelzés értékű, hogy meg kell próbálnunk változtatni az életmódunkon, hogy mindenkinek élhetőbb legyen a világ.