kokyt#4
"Az intelligens halozat nem intelligens meroorakbol all, hanem intelligens bufferekbol, amik kepesek tarolni az energiat, majd szukseg eseten (csucsidoben) visszaengedni azt a halozatba."
És honnan tudják mikor kell visszatáplálni/rásegíteni? Ehhez kell tudni, hogy melyik régióban mikor mennyit fogyasztanak. Ezeket az adatokat pedig az intelligens mérőórás hálózatok biztosítják. A két rendszernek csak így együtt van értelme.
"A masik problema az, hogy az intelligens orak vezerelhetoek, azaz peldaul nem fizetes vagy feltoltokartya lemerules eseten tavolrol lekapcsolhatoak. Ez egy potencialis biztonsagi res, amit barki kihasznalhat. Foleg ha a teljes kommunkacio a nyilt vezetekes neten vagy meg rosszabb esetben gsm halozatokon at zajlik."
Hát persze. Éppen ebben a pillanatban is valaki olvassa az SMS-eidet amiket a telefonodon tárolsz, és mellette az egyenlegedet meríti külföldi hívásokkal. Az, hogy valamit elméletben meg lehetne csinálni, az nem jelenti azt, hogy olyan könnyen kivitelezhető. Mobil hálózatokat is sokan törték már, kevés sikerrel.
De afelett persze el lehet siklani, hogy jelenleg a nemfizetők helyett az fizeti az elfogyasztott áram/gáz árát, aki amúgy is fizet, mert egyszerűen nem tudják időben lekapcsolni (nem jutnak ki időben a szerelők, nincs otthon, nem hozzáférhető az óra, stb.), és ugye a szolgáltatók ezt bele is kalkulálják az árakba.
"tovabba az alkalmazott kommunikacios rendszereknek koszonhetoen csokken a halozat megbizhatosaga. (pl. ha kiakad egy router valahol, akkor mehet az ember ujrainditani a kabelmodem mellett a villany, a viz es a gazorat is, mert addig se feny, se viz, se futes sincs)"
Ez az eszközök működési elvének ismerete nélkül nem több hangulatkeltésnél.