Napenergia, hálozatba visszatáplálás kicsiben az interneten beszerezhető komponensekből
  • mrzed001
    #1243
    OFF:
    Sőt, tovább megyek.
    Én már annak is örülök, hogy a hibridek elterjedtek.
    Azok az ugródeszka, aminek hála a laikusok is megértik és megszeretik az EV-t. (mert mennek vele EV fokozatban)

    És ja, szerintem a Toyota minimum egy béke Nobel-t megérdemelne érte, hogy totál ingyenesen bárki által használhatóvá (szabad licence) tette a teljes hibrid technológiáját. Egymaga többet tett az autók káros anyag kibocsájtásának csökkentéséért, mint mindenki más összesen előttük.
    Bizony, minden hibrid amit látsz (opel, ford, suzuki, ...), az belül egy Toyota Prius/ Lexus RX400h .... klón.

    És ... valójában sok tekintetben a Tesla is, és nem létezhetne a Toyota nélkül.
    Első amit meg kellett oldani a hibrid tervezőknek, hogy nem megy folyamatosan a benzinmotor.
    Tehát nem köthetsz rá vízpumpát (fűtés. motor hűtés), sem légkondi (utastér hűtés), sem fékrásegítőt (szervofék), sem kormány szervót.
    Mindent tiszta elektromossá kellett tenni. A Toyota megtette.
    A második az időtálló (mármint időjárás álló) inverter, és a nem vezető folyadékhűtés bevezetése.
    A harmadik a visszatöltés, regeneratív fékezés.

    A hibrid hajtás pedig egy zseni műve. Vagy 2 hetembe telt mire megértettem, hogy az RX400h motor-váltójában hogy működik.
    Van a V6 motor, meg van 2 elektromotor/generátor (mindkettő egyszerre mindkettő) amely hajtja első kerekeket, egymást, tölti aksit és kiveszi töltést aksiból, .... zseniális és elegáns.

    Legtöbb embernek már ez is elképzelhetetlen űrtechnika ... egy EV pedig kb UFO.