Napenergia, hálozatba visszatáplálás kicsiben az interneten beszerezhető komponensekből
  • ToxiMaxi
    #1239
    "És szakadjunk már el attól, hogy a benzinkút átavanzsál elektromos "kút"tá"

    Miért? Mi akadályoz meg egy benzínkutat abban, hogy telepítsen töltőket is? Neki az csak plusz bevétel, az infrastrutúra már adott, amíg megállsz tölteni, addig iszol egy kávét, veszel valami szendvicset. Logikus lépés lenne. Egy autópálya mellé minek építenének ki kétféle infrastruktúrát.

    Én ebben a témában azt látom a zöldek folyamatosan olyan dolgokat emlegetnek, ami még meg sincs. Meg az átállás sem úgy fog menni, hogy holnapután telepítenek 10k töltőt, hanem fokozatos lesz és a gazdaság/politika nagyban befolyásolják majd. Persze lehet nagyot álmodni, csak ha holnap elindulok valahova, akkor a valóság teljesen más lesz, nem beszélve arról, hogy mire hozzám az átlagfelhasználóhoz elér valami.... 10 éves kocsim van. Tehát, amit ma ténylegesen tömeggyártanak (nem csak 10-20 rohangál belőlük dísznek) az 10-15 év múlva ér el hozzám. Tehát ha 5-10 év múlva elérhető árban gyártanának olyan elektromos kocsikat, amik a rövid és hosszú utazási távokat úgy képesek lefedni, mint a mostani kocsim, akkor a mai naphoz mérve 15-20 év múlva lesz elektromos autóm. Tehát van idejük kiépíteni, de én ezek szerint 15-20 évig még benzines kocsit hajtok és ezzel a többség is így van. Ezzel csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy az átállás nem tömegesen és nem egyik napról a másikra fog bekövetkezni. Nem fekete-fehér ez a téma, bármennyire is próbálja mindkét oldal annak beállítani.