Napenergia, hálozatba visszatáplálás kicsiben az interneten beszerezhető komponensekből
  • molnibalage83
    #1226
    Nem. Az a gyártás.
    Az valami sajátos újbeszél, ahogy a gyártás = szállítás?
    Akkor ezek szerint a sárga angyal az gyártja az autókat...?

    OMG...
    Valahol egészen csodálatos az, hogy te képes vagy felülírni a szavak jelentését, mert neked az kényelmes.


    Egy villanyautós propi oldalról mit vegyek amúgy komolyan? Ahol ilyen faszságot képesek leírni...?
    "Erre a problémára jelent valós megoldás az ipari méretű energiatárolás."

    Ja, hogy ez eleve -30% hatásfok tározós erőművel?
    Akksival soha meg nem csinálod. Mert nyilvánvaló, hogy miért. Töltés alapon nem tárolsz ipari mennyiségi áramot.
    Viszont ennek hatásfokával nem számolt a balfasz írás. Vagy nem látok valamit?


    Az megvan, hogy az átlag erőművi hatásfok itthon mennyi? Nincs 40% sem. Az, hogy mi az energiamix CO lábnyoma?

    A link szerint Musk azt mondta, hogy 5kWh áram kell 3,78 liter benzinhez. Szuper, ez azt jelenti, hogy kb. 45 kWh energiatartalomoz, kell 5 kWh áram. Ebből az autó hatásfokával számolva is marad a negyede, ami 11,34 kWh 5 kWh felhasználássáal és a töltési és szállítási veszteség talán 2%.

    Ehhez szemben, ha veszel fosszilis tüzelőanyagot, ami itthon komoly részarány, akkor annak 40%-a kuka a villany előállítsa során, még 8% veszteség és a végén a 30% veszteség sehol.

    Én leiratkoztam innen. Nincs időm olyan analfabétákra, mint te...
    Beszélsz folyamatosan bazdmeg a szövegértelmezésről és te a SZAVAK JELENTÉSÉD módosítód szájízed szerint. Hogy szállítás = gyártás.

    Kész. Nekem erre kurvára nincs erőm. Maradj buta.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.09.17. 10:49:47