• Ability
    #4
    Szabályzás, egységesítés, és a böngészővel való interakció nélkül sosem lesz érdemben használható ez a userJS dolog. Nincs cross-origin XHR-re lehetőség, globális beállítás van, de az nem túlságosan kívánatos. Nincs lehetőség dinamikus contextmenükre sem. Továbbá problémásak a beállításokkal és egyéb adatmentéssel kapcsolatos dolgok, mint pl sütik, localStorage, localSQL használata egy teljesen elkülönített, "steril" környezetben. Nem férhetsz hozzá és nem tudsz kommunikálni a böngészővel vagy más bővítményekkel. Nem tudsz bizonyos állapotokat, beállításokat, eseményeket kezelni, nem férsz hozzá semmilyen személyes adathoz, stb. Nem tudod szabályozni hogy melyik userJS hogyan és mikor fusson le. Nem tudod szabályozni hogy ezek a scriptek ne írják felül egymást vagy az oldal adatait. Problémás egyáltalán bármilyen beállítópanelt írni ezekhez. És bár van lehetőséged testreszabni a felületüket, ne nekem kelljen már egy komplexebb (ami nem is létezik) userJS-nél még az .ini-ket is szerkeszteni.

    ---

    1-2: Na de Chromehoz nem is ilyen egyszerű bővítmények születnek mint az Operás Linkification. Mindegyik sokkal komplexebb összetételű, rendelkeznek beállítópanellel, adatokat tárolnak, meg úgy alapjaiban más a Chrome működése. Minden bővítmény külön szálként kezel, ami kicsit több memóriát eszik, viszont sokkal stabilabb a működése. Manapság meg plusz 10-15 MB memória (akár többszörösen is) már nem szempont.

    3: Azért ez vicces. Operában nem gond ha bele kell túrni a forráskódba, de Chrome-nál már igen?

    "next-next-finish": Még mindig nem érted a lényeget. Itt nem a kényelem a szempont és nem a kényelem viszi el az erőforrást. Azért kell egy extension API (és API, nem GUI amit te mondasz), mert enélkül meg lennél lőve, semmilyen hozzáférésed nem lenne a böngészőhöz. Pont az Operánál lenne ez a legszerencsésebb, annyi jól működő alapszolgáltatással rendelkezik, hogy egyfajta fejlesztői mennyország lenne az ezekhez való hozzáférés.

    Fájlrendszer írása: miből gondolod hogy nem építenek bele ilyen szolgáltatásokat? Azért mert az egész webes nyelvekből áll össze még nem jelenti hogy nem bővíthetnék ki azok tudását. A Chrome bővítmények sem kizárólag natív JS-ből állnak.

    Erre az utolsó bekezdésre nem tudok mit mondani, egyelőre ilyen. A Chrome sem éppen világmegváltó bővítményekkel indult, azóta azért már vannak kreatív megvalósítások is. Bár megjegyzem, a Chrome extension API-ban is látok egy csomó idióta megoldást, szerencsére igen gyorsan fejlesztik és egyre inkább okosodik, kényelmesedik.