#1"ugyanakkor volt egy komoly hiányossága: nem tette lehetővé a kiegészítők alkalmazását."
Néhány kiegészítés:
1: Mióta bővíthető userJS-sel és userCSS-vel (8.0), és sajátgombok, illetve az egész menü testreszabható .ini fájlokból áll, azóta ezekkel egész szépen bővíthető volt.
2: Olyan, mint a Firefoxban, most sem lesz, olyan lesz, mint a Chrome-ban, vagy FF4-ben a Jetpack.
Tehát nem pótolták, csak a nagyközönség kedvéért adnak a már eddig is létező szolgáltatásokhoz egy next-next-finish API-t.
A widgetek különálló appok és eredetileg is annak készültek és sokkal inkább a mobil és egyéb hordozható eszközök volt a célterület.
A Unite már inkább mondható addonnak, de az sem tud úgy belenyúlni a böngésző kódjába, mint Firefox esetében az addonok.
Tehát ezekkel továbbra is csak azt lehet majd megoldani, mint amit eddig userJS-sel (már ha valaki írt hozzá), a különbség, hogy ezt már Gizike is fogja tudni telepíteni, mert 2 kattintás lesz és nem kell még mappát sem létrehozni hozzá az első alkalommal.
"nem annyira erőforrás-igényes, mint a Mozilla megoldása""
És nem annyira biztonsági résekkel dúsított és nem is áll fenn a lehetőség, hogy összefossa magát a böngésző tőle, mivel az addonok többségét hobbifejlesztők fejlesztik, már ha fejlesztik.
"nem véletlen, hogy ezekkel a funkciókkal bővül az Opera 11, ezeket kérték ugyanis a leggyakrabban a felhasználók."
Biztos az én szememmel van a baj, de ezekben a topicokban maximum a hozzászólások száma volt a legtöbb, amiből 20% volt pozitív, a többiek egyöntetűen elutasították.
A 64 bites verziót valóban többen kérték, vagy hogy azt a tetves plugin-wrapper-t portolják már a Windowsos verzióba is, ami Linuxon évek óta létezik.
Lassítani meg maximum a beépített funkciókhoz képest fognak. Elvégre "sajnos" a C++-ban írt kód még mindig gyorsabban fut le, mint ugyanaz JavaScriptben.