• Kornan
    #16
    Megpróbáltam utánanézni, de sehol nem találtam olyan forrást, ami ezt alátámasztaná. Többször is változni fog a legközelebbi csillagrendszer kiléte az elkövetkezendő időkben.

    Idézet a wikis cikkből:
    "Barnard's Star will make its closest approach to the Sun around AD 11,700, when it approaches to within about 3.8 light-years.[16] However, at that time, Barnard's Star will not be the nearest star, since Proxima Centauri will have moved even closer to the Sun.[17] Barnard's Star will still be too dim to be seen with the naked eye at the time of its closest approach, since its apparent magnitude will be about 8.5 then. After that it will gradually recede from the Sun."

    Viszont találtam más csillagokat, amik kb az általad leírt jelenséget produkálják, csak később, de még itt sem biztos, hogy legyalulja a Földet.
    Pl ez lehet okoz némi problémát, kb másfél milla év múlva:
    gilese 710. Kitudja miket hoznak magukkal ezek a közeli csillagok, pl saját olyat mint az Oort felhő...
    Meg még volt valami Ross akármi, de már nem emlékszem pontosan, az sem nagy durranás.