Steel Armor: Blaze of War
-
bgabor #55 Aki csak most ismerkedik a játékkal, annak szerintem a T-62essel érdemes kezdenie, mert jóval egyszerűbb szerkezet, mint a mindenféle technikával telezsúfolt M-60A1, és meglepő módon a kezelése szinte megegyezik a Steel Furyban irányított második világháborús típusokkal.
Van egyébként a játékhoz egy egészen jó, ötvenakárhányoldalas manual, amit a startmenüből lehet elérni, de a billentyűzetkiosztást most már akár csata közben is bármikor meg lehet nézni.
Lássuk a T-62est röviden:
Jobb fölül a gombokkal a tankszakasz tankjai között lehet váltogatni, bármelyiket irányíthatjuk. A bal alsó sávon lévő gombokkal(vagy az F5-F8al) lehet a legénység tagjai között váltogatni. F3-al lehet a külső és a belső nézet között váltogatni. A vezető pozíciójában gyakorlatilag WASD gombokkal lehet a tankot irányítani, a váltás a fokozatok között automatikus. A töltővel nem kell sokat foglalkozni, magától tölti a löveget amikor a többiek utasítják rá. Ha éppen nem kell töltenie, 'o'betűvel kibújhatunk a felette lévő nyíláson, és használhatjuk a DSHK légvédelmi nehézgéppuskát. A parancsnokkal célokat és waypointokat jelölhetünk ki, utasítgathatjuk a többieket illetve a szakasz többi tankját. A legfontosabb a lövész munkahelye. Amikor átváltunk rá, és belsőnézetben vagyunk, 'V' gombal tudunk benézni a lövegoptikába.(V nézetben a 'C' gombal válthatunk át másfajta optikákra, a többi poszton is, ahol ilyenek vannak, például parancsnok). Namost a lövegoptikában kinézünk egy célpontot, a löveg arra fordul, amerre az egérrel irányítjuk. TAB-gombal lehet nagyítani. 1-2-3 gombokkal választunk lőszert(1:AP 2:HEAT), és 'R' billentyűvel utasítjuk a töltőt a betöltésre, aki szólni fog, ha kész. Töltéskor a szovjet tankok konstrukciójából eredően a lövegcsőnek meghatározott helyzetbe kell állnia vertikálisan, ezt magától megcsinálja, csak ne lepődjünk meg rajta. Ezekután be kell állítanunk a célpont távolságát a lövegoptika számozásán, amit az egérgörgővel tudunk megtenni, ahogy a Steel Furyban is. Mivel a T-62esben meglepő módon nincsen távolságmérő berendezés, ezért a célpont távolságának megállapítása a többévszázados módszerrel történik: Megbecsüljük, rálövünk, majd korrigálunk, és remélhetőleg másodjára, harmadjára már eltaláljuk. Fontos, hogy a tankon van lövegstabilizátor, ezért ha ezt bekapcsoljuk(az alsó sávon van az ikonja) valamelyest könnyebb lesz mozgás közben lőni a tankal, mert a rendszer igyekszik a löveget a célon tartani. Bal egérgombal sütjük el a főlöveget, jobb egérgombal a lövegcsővel párhuzamosított (coaxial) PKT géppuskát. A parancsnokkal nyugis pillanatokban, amikor nem repkednek a golyók, szintén ki tudunk bújni a toronyból az 'o' billentyűvel. Neki ugyan nincs géppuskája, de van távcsöve, amit a 'B' gombal használhatunk megfigyelésre és célfelderítésre.
Hát ennyi lenne a T-62 kezelésének rövid bemutatása, remélem tudtam segíteni más érdeklődőknek. A T-62est egyébként a játékban több nemzettel(Pl:szovjet, iraki, kubai) is lehet irányítani, és sokféle álcázófestést is rá lehet tenni, ezeket a quick mission beállításoknál lehet variálni. A quick mission beállításoknál lehet a harcok helyszínét is megadni, aholis Sousangerd helység jelenti Irakot, Cuito Cuanavale Dél Afrikát, Mardaga pedig Afganisztánt.